wtorek, 27 września 2016

Chocolate Book TAG1. Gorzka czekolada: Książka w mrocznym klimacie (przemoc domowa, gwałt, samotność, prześladowania, śmierć, itp.)

"Pewnego majowego dnia w ogrodzie zoologicznym w Berlinie dochodzi do makabrycznej zbrodni. Kiedy na miejscu zdarzenia zjawia się policjantka Sanela Beara, zastaje chaos i zamieszanie. Kilka dni później prasa opisuje przerażające okoliczności zdarzenia i ujawnia nazwisko kobiety podejrzanej o popełnienie przestępstwa. Charlie Rubin przyznaje się, że to ona dopuściła się tej zbrodni. Sanela jednak ma wątpliwości i rozpoczyna własne dochodzenie w tej sprawie.
Profesor Gabriel Brock i młody psycholog Jeremy Saaler, którzy mają przygotować opinię na temat poczytalności Charlie Rubin, zaczynają podejrzewać, że zabójstwo ma coś wspólnego z dzieciństwem podejrzanej, spędzonym w Wendisch Bruch, niewielkiej wiosce w Brandenburgii, gdzie nie ma już ani jednego mężczyzny… I tylko psy szczekają tak jak przed laty, zwiastując swoim ujadaniem nadchodzące nieszczęście."Książka ciekawa - tajemnica, zabójstwo w tle. Może akcja nie pędzi jak rollercoaster ale książka ma w sobie to co do niej przyciąga i sama tytułowa wioska sprawia, że przechodzą ciarki po ciele..

2. Biała czekolada: Ulubiona lekka / zabawna książka


"Lincoln O’Neill nie może uwierzyć, że jego praca polega na czytaniu cudzych e-maili. Zgłaszając się na stanowisko „administratora bezpieczeństwa danych”, wyobrażał sobie, że będzie budował systemy zabezpieczeń i odpierał ataki hackerów – a nie pisał raport za każdym razem, gdy dziennikarz działu sportowego prześle koledze sprośny dowcip. 
Natrafiwszy na e-maile Beth i Jennifer, wie, że powinien wysłać im upomnienie. Ale ich pokręcona korespondencja na temat spraw osobistych bawi go i wciąga. 
Kiedy sobie uświadamia, że zakochał się w Beth, jest już za późno, żeby tak po prostu nawiązać z nią znajomość. 
Co miałby jej powiedzieć...? 
„To ja jestem tym facetem, który czyta twoje e-maile… i kocham cię?”"Zapraszam na recenzje!:) 
http://wysnionyswiatksiazek.blogspot.com/2016/09/tytu-zaacznik-autor-rainbow-rowell.html

3. Mleczna czekolada: Książka, o której tyle się mówi, że musisz ją przeczytać.


"JUDE
Czasem nawet najpiękniejszy świat, w którym wschody słońca trwają cały czas, nie może wynagrodzić doznanych krzywd.
Pełna energii buntowniczka zabiegająca o uwagę matki. Samotna i skrycie romantyczna. Podjęła wiele złych decyzji, których skutki musi ponieść.
Kiedyś brat bliźniak był jej najlepszym przyjacielem...

NOAH
Czasem pragniesz czegoś tak bardzo, że jesteś gotów oddać za to cały świat. Nawet słońce.
Noah jest nieśmiały i delikatny. Skonfliktowany z ojcem, silnie związany z matką. Zakochany w sztuce. Marzy o tym, żeby zostać artystą. Jednak staje się kimś, kim nigdy nie chciał być. 
Kiedyś on i Jude, jego siostra bliźniaczka, byli nierozłączni…"


4. Czekolada z nadzieniem toffi: Książka, która roztopiła cię od środka.

"Życie Kate Sedgwick nigdy nie było bezbarwne. Dziewczyna pomimo problemów i tragedii zachowała pogodę ducha – nie bez powodu jej przyjaciel Gus nazywa ją Promyczek. Kate jest pełna życia, bystra, zabawna, ma również wybitny talent muzyczny. Nigdy jednak nie wierzyła w miłość. Właśnie dlatego – gdy wyjeżdża z San Diego by studiować w Grant, małym miasteczku w Minnesocie – kompletnie nie spodziewa się, że przyjdzie jej pokochać Kellera Banksa.

Oboje to czują.
Oboje mają powód, by z tym walczyć.
Oboje skrywają tajemnice.

Kiedy wyjdą one na jaw, mogą uzdrowić…
Mogą również zniszczyć."

Zapraszam na recenzje :)
http://wysnionyswiatksiazek.blogspot.com/2016/09/tytu-promyczek-autor-kim-holden-ilosc.html#more


5. Kit Kat bez wafelka: Książka, która cię zaskoczyła.

"Matt jest wysoki, ciemne blond włosy opadają mu na oczy. Nosi koszulkę z napisem: „Nietzsche to mój ziom”. Julie bardzo go lubi.
Jest jeszcze Finn. Nigdy go nie spotkała… Ale to za nim szaleje.
Skomplikowane? Dziwne? Nie da się ukryć!

W domu Watkinsów zdecydowanie coś nie gra. Rodzice są mili, ale jakby nieobecni. Matt jest piekielnie zdolnym studentem matematyki, ale nawet kabelek USB nawiązuje kontakty łatwiej niż on. Celeste wyraźnie odstaje od rówieśników i ma pewien baaardzo dziwny zwyczaj…
Jest jeszcze najstarszy brat, Finn: zabawny, mądry, wrażliwy, otwarty… Tylko że kompletnie nieosiągalny. Można z nim pogadać tylko na czacie. 
Julie, która właśnie zaczęła studia, zamieszkuje właśnie z nimi. Nie przypuszcza, że stanie się kimś ważnym dla rodziny Watkinsów. I że to będzie aż tak skomplikowane. 

Książka pozytywnie mnie zaskoczyła. Spodziewałam się czegoś zwykłego, przeciętnego. Taka o opowiastka o miłości.. Rozczarowałam się i to bardzo! Ale jedynie pozytywnie! Książka jest piękna! Życiowa, zabawna, smutna, rozdzierająca serce. Przepiękna... <3

6. Gorąca czekolada z bitą śmietaną i piankami: Książka, po którą sięgniesz, żeby się zrelaksować. 

"Liv zawsze przywiązywała dużą wagę do snów. Ale odkąd zamieszkała w Londynie, znalazły się w centrum jej zainteresowań. Tajemnicze zielone drzwi. Gadające kamienne posągi. Niania z tasakiem w schowku na miotły... Tak, ostatnio sny Liv stały się bardzo dziwne. A szczególnie ten: czterech chłopaków, łacińskie inkantacje, dziwny rytuał, a wszystko to w nocy pośrodku cmentarza. No tak, Liv zna tych chłopaków z nowej szkoły - i zawsze, gdy spotykają się na jawie, oni zdają się wiedzieć o niej więcej, niż powinni... Chyba że... śnili ten sam sen, co ona?"

Zapraszam na recenzje :)
http://wysnionyswiatksiazek.blogspot.com/2016/09/recenzja-silver-pierwsza-ksiega-snow.html
7. Pudełko czekoladek: Seria, która twoim zdaniem ma wszystkiego po trochu i każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Chyba nie muszę nic pisać ani nikomu przedstawiać tej serii <3

Drogi Czytelniku, jeżeli jeszcze nie znasz świata Harrego Pottera musisz koniecznie to nadrobić!:)


Za nominację dziekuję Zaczytana na poddaszu (zaczytananapoddaszu.blogspot.com) i nominuje każdego, kto ma ochotę zrobić taki TAG :)
Za

4 komentarze:

Anuś G. pisze...

To skomplikowane, Julie <3

bookparadisebynatalia pisze...

Nie czytałam żadnej z tych książek, jednak mam je w planach i kiedyś przeczytam :D
A HP już stoi i czeka <3

Bookendorfina Izabela Pycio pisze...

Wioska morderców podobała mi się. :)
Załącznik mam dopiero w planach. :)

Martyna pisze...

Dziękuje za odpowiedź na nominację :)